Vaše dítě nejspíš sportuje. Nejen rekreačně, ale věnuje se zřejmě nějakému sportu daleko intenzivněji, chodí na tréninky, jezdí na zápasy, sleduje přenosy v televizi, možná v hokeji (fotbale, tenise…) vidí smysl svého života, snad i svou budoucnost.
Pokud je vaše dítě ve svém sportu šťastné, naplňuje ho to, těší se na tréninky i zápasy, prožívá prohru a užívá si výhru… Jste spolu šťastní i vy, rodiče. Je to tak?
Rodičovská role je však v tomto případě velmi složitá. Nejenže musíte vynakládat nemalé částky ze svých rodinných rozpočtů – nemusíme to dlouze rozebírat, ale veškeré vybavení stojí více než dost, navíc financovat pravidelné dojíždění na tréninky – ať autem, nebo hromadnou dopravou, není zcela zanedbatelná záležitost. Rovněž ježdění na zápasy, případné pobyty a soustředění ukrajují z rodinné kasy. A zmínit musíme i placení samotného kroužku, tedy to, že se dítě smí zúčastňovat tréninků a zápasů, být součástí hokejového (fotbalového, tenisového….) týmu.
Rodiče by navíc – kromě nezbytného financování všech záležitostí – měli v optimálním případě být oporou, když se trénink či zápas nepodařil a nadšeným fandou, když se daří. Brzdou, když je dítě příliš sebevědomé a hnacím motorem, když propadá skepsi, že něco nezvládne. Měli by znát výživové diagramy – vždyť je nutné, aby dítě dobře a kvalitně jedlo před tréninkem i po něm, při obědě, svačinách i večeři. Měli by zároveň zvládat i roli jakéhosi fyzioterapeuta – co udělat, když dítě bolí tento sval? A jiný? Nutit dítě do rozcvičení před tréninkem, zápasem? Do protahování třeba i během dne? Jak předejít zranění, tedy jak svaly správně rozehřát? A jak se vyvarovat svalové dysbalance?
Pokud jste dočetli až sem… Ano, je to takzvaná „vyšší dívčí“ neboli obrovský souhrn znalostí, zkušeností a dovedností z řady oblastí a oborů. Vnímáte to také tak?
Náš projekt SportMentor je zásobárnou vědomostí všech těchto oblastí, problémů a otázek. U nás byste vy, rodiče malých sportovců, měli najít odpovědi na všechny – nebo alespoň drtivou většinu – otázek a problémů, které souvisejí s výchovou malého a mladého sportovce.
Máme totiž odborníka na psychiku a psychologii dětské duše – poradíme vám, jak pracovat s dětskými emocemi, jeho vnitřním světem, jeho hodnotami. Máme odborníka na výživu – ukážeme vám, co dávat sportujícímu dítěti před tréninkem, jak doplnit energii po tréninku, co vařit k večeři a co chystat ke svačinám. A v neposlední řadě – máme návod, jak pracovat s dětským tělem, jak ho protahovat, posilovat, regenerovat…
Ano, SportMentor není zadarmo. Je další investicí. Ale investicí do vašeho dítěte, které se rozhodlo věnovat náročnému sportu. A přidanou hodnotou našeho projektu je, že všechny informace najdete na tomto jediném místě – našem webu, v našich videích, v našich komentářích, v našich článcích.
SportMentor vznikl proto, že chce pomáhat rodičům sportujících dětí. Chce vlastně pomáhat i dětem, aby měly vynikající podmínky pro svůj sport.
V životě obecně platí: co nic nestojí, za nic nestojí. Co v životě nemusíme zaplatit, pro nás nemá žádnou hodnotu. Nezastíráme, že vy, rodiče, u nás musíte určitou částku zaplatit. Ale za to získáte odborné a léty prověřené informace a zkušenosti od kvalifikovaných odborníků. To, co vám nabízíme my, se v žádném časopise, v žádné příručce, v žádném bulváru nedočtete.
Co myslíte, stojí vaše dítě za letité a prověřené zkušenosti?
Chcete jemu i sobě dopřát odbornou a kvalitní pomoc?